Tudósokat és mérnököket toboroztak
iTT Kutathatsz! címmel Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon várták a felvételire készülő középiskolásokat a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. Több száz diák ismerkedett meg a kar képzési kínálatával, kutatásaival és az előttük álló karrierlehetőségekkel.
Kinevezések az egyetemen
Újabb tíz egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek. A professzorok kedden vették át kinevezésüket Szilvássy Zoltán rektortól a Főépületben tartott rendezvényen.
Akikre büszkék lehetünk
A Debreceni Egyetem 102 hallgatója részesül a 2019/2020-as tanévben nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben – tizenhatan – a Bölcsészettudományi Kar (BTK) diákjai, akik oklevelüket kedden vehették át a kar tanácstermében rendezett ünnepségen.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
Beck Mihályra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar kémiai épületének előcsarnokában a 90 évvel ezelőtt született nemzetközi hírű vegyészprofesszor, akadémikus, a DE professor emeritusa, Beck Mihály emlékére.
Együtt a minőségi tanárképzésért
Harminchét oktatási intézménnyel bővült a tanár szakos hallgatók gyakorlóhelyeinek listája a Debreceni Egyetemen. Az erről szóló együttműködési megállapodást kedden írta alá a DE Tanárképzési Központ és a Debreceni Tankerületi Központ vezetői.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Reprodukciós stratégiák rejtelmei
Az evolúcióbiológia és ökológia nemzetközi élvonalába tartozó kutatók ismertetik a reprodukciós stratégiák kutatásával kapcsolatos legújabb eredményeket a Debreceni Egyetemen csütörtökön kezdődött nemzetközi szimpóziumon.
Tények és tévhitek az öngyógyításban
Az antibiotikumok indokolt használatáról, a hamis gyógyszerek veszélyeiről és az étrendkiegészítőkről is szó lesz a Szenior Egyetem november 8-ai, pénteki rendezvényén. Kovácsné Bácskay Ildikó, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának oktatási dékánhelyettese tart előadást.
A tudomány napja a TTK-n
Átfogó képet kaptak az érdeklődők a Természettudományi és Technológiai Karon folyó kutatási-fejlesztési tevékenységéről a tudomány napja alkalmából tartott keddi rendezvényen. A TTK hat intézete mutatta be aktuális tudományos munkáját és eredményeit.