06 júl
Töretlen fejlődés: új dékán a TTK-n
Huszonöt tanszékével, majdcsak száz szakával és mintegy háromezer hallgatójával a Debreceni Egyetem egyik legnagyobb kara a Természettudományi és Technológiai Kar, melynek vezetői tisztségét július 1-jétől Kun Ferenc tölti be.
03 júl
Díszdoktori címet kaptak
A Debreceni Egyetem két professzorát fogadta tiszteletbeli doktorává a Miskolci Egyetem. Berényi Ervin és Beke Dezső az elsők a Debreceni Egyetemről, akik megkapták ezt az elismerést.
Zenével illusztrált tudomány
Minikoncerttel prezentáltak az egyetem vezetői a tudományos fesztiválon. A ritmusra adott agyi változásokat mutatták be az egyetemi professzorok a Science on Stage - Tudomány a színpadon elnevezésű nemzetközi oktatási fesztivál megnyitóján.
Középpontban a természettudomány
Európa természettudományos fővárosává válik négy napra Debrecen: a cívisvárosban rendezik június 29-július 2. között a Science on Stage fesztivált, amelyen 30 ország csaknem 450 pedagógusa mutatja be legújabb oktatási módszereit.
Félidőnél a diplomaosztók
A Debreceni Egyetem öt karának végzős hallgatói vették át oklevelüket pénteken és szombaton. Összesen több mint nyolcszáz szakember tett esküt a Díszudvaron arra, hogy hivatását a legjobb tudása szerint gyakorolja.
Tudományos vándorgyűlés
A Magyar Élettani Társaság, a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság, valamint a Magyar Mikrocirkulációs és Vaszkuláris Biológiai Társaság közös konferenciájának ad otthont a Debreceni Egyetem.
A patikák szerepe az egészségügyben
A gyógyszerészi tanácsadás fontosságára és a patikák népegészségügyi szerepére hívták fel a figyelmet a 14. Országos Patikanap szerdai megnyitóján. A Debreceni Egyetemen az idei kiemelt témáról, az allergiáról tartottak konferenciát.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Patikanap: fókuszban az allergia
A gyógyszerészek mindennapjaiba pillanthatnak be az érdeklődők június 7-én, szerdán a 14. Országos Patikanapon, melyhez a Debreceni Egyetem szakmai konferenciával és orvos-gyógyszerész találkozóval csatlakozik.
Új lehetőség az inzulintermelés serkentésére
A cukorbetegeken segíthet a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése, melyet több neves szaklapban publikáltak. A tudósok olyan anyagokat találtak, melyek serkentik az inzulintermelő béta sejtek működését, így új távlatokat nyithatnak meg a diabétesz kezelésében.