Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.
Ironheart: az ér- és szívbetegekért
Új gyógyszereket és diagnosztikai eljárásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetem szív- és érrendszeri betegségek kutatásával foglalkozó kiválóságközpontjában.
Újdonságok az élelmiszer-analitikában
A hazai mézek elemtartalmának és növényi olajok foszfor-tartalmának meghatározásáról, valamint a tokaji és egri bor- és mustminták mikroelemeinek vizsgálatáról is szó volt a V. Atomspektroszkópiai Szakmai Napon a Debreceni Egyetemen.
30 aug
Részecskefizikusok találkozója
A nagy hadronütköztetőhöz kapcsolódó elméleti és kísérleti kutatások eredményeit vitatják meg szakemberek a QCD@LHC 2017 konferenciáján, amely az idei Debrecen University Symposium.
29 aug
Újabb duális hallgatók a TTK-n
Tizenegy elsőéves kezdi tanulmányait szeptemberben duális képzésben a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. A diákok kedden írták alá hallgatói szerződésüket a cégek képviselőivel.
25 aug
Fókuszban az alkalmazott matematika
A valószínűségszámítás, az elméleti és alkalmazott statisztika legújabb kutatási eredményeit és módszereit vitatják meg a tudományterület kutatói a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nemzetközi tudományos konferenciáján.
22 aug
Fiatalok a kutatói pályán
Kutatásokba kapcsolódhatnak be, valamint megismerhetik a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar intézeteit azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek.
15 aug
Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
07 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.
10 júl
Fiatalon kezdik a kutatást
Mintegy száz középiskolás diák ismerkedik a tudományos pálya, a kutatói-mérnöki szakma különleges világával a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyhetes nyári táborában.