16 jan
DE GYTK: út a biztos életpályához
Gyógyszergyári gyakorlatok, kozmetikumok készítésére alkalmas saját labor, új típusú nanotechnológiai eljárások és biotechnológiai gyógyszerek ismerete – komplex és gyakorlatközpontú képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara.
16 jan
Ösztöndíj tanárjelölteknek
A Debreceni Egyetem 64 hallgatója részesül Klebelsberg Képzési Ösztöndíjban a 2018/2019-es tanévben. Az okleveleket hétfőn Budapesten, a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen vehették át a díjazottak.
15 jan
Világszínvonalú adomány
Újabb, ezúttal mintegy 15 millió forint értékű adománnyal támogatja a Debreceni Egyetem műszaki és természettudományos képzéseit a National Instruments Hungary Kft. (NI). A LabVIEW Multisim szoftverlicenc átadóünnepségét kedden tartották a Műszaki Karon.
11 jan
Az udvarlástól az utódgondozásig
Az ivari szerepek evolúciójának új kutatási irányai címmel pénteken megkezdődött a II. Élvonal Konferencia. A partimadarak szociális viselkedésével foglalkozó nemzetközi kutatási programhoz kapcsolódó rendezvényre a világ minden tájáról érkeztek kutatók.
Rendhagyó laborgyakorlat
Speciális műszerekkel jutalmazták azt a tíz villamosmérnök-hallgatót, akik kiváló teljesítményt nyújtottak a National Instruments ipari alkalmazást támogató laboroktatásán. A szabadon választható kurzus évről évre népszerűbb, idén már 32 hallgató jelentkezett rá.
Új kihelyezett tanszék a TTK-n
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szarvasi Halászati Kutatóintézeténél hozta létre Hidrozoológia Kihelyezett Tanszékét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon írták alá.
Szénhidrátokkal a fertőzések ellen
A baktériumok elleni védekezésben jelenthet előrelépést a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése. Olyan vegyületeket állítottak elő, amelyek megakadályozhatják a kórokozók által okozott fertőzés kialakulását. Eredményeiket a „Chemistry – A European Journal” szaklapban publikálták.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.
Hiánypótló kötet a gyepterületekről
A Debreceni Egyetem és az MTA Lendület Kutatócsoportjának eredményei jelentősen hozzájárultak a közelmúltban megjelent, a világ gyeptípusait regionális bontásban bemutató tanulmánykötet elkészítéséhez.