17 júl
Hiánypótló cikk az erdőssztyeppekről
A vegetációtudományi szakma egyik vezető lapjában, az Applied Vegetation Science -ben publikált az erdősztyeppekről szóló átfogó szintézist a Debreceni Egyetem MTA-DE Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoportja.
17 júl
Első díjat ért a prezentáció
A Debreceni Egyetem vegyészmérnök hallgatóját és témavezetőjét díjazták a 436. International Conference on Chemical and Biochemical Engineering címet viselő nemzetközi vegyészeti konferencián.
12 júl
Kutatás a biztonságos élelmiszerekért
A tejben is megtalálható, potenciálisan közegészségügyi veszélyt jelentő aflatoxin felmérését és visszaszorítását tűzte ki célul az a program, melyre mintegy 300 millió forintot nyertek a NKFIH pályázatán a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal kutatói.
10 júl
Biztonságosak a klinikai gyógyszerek
Biztonságos vérnyomáscsökkentőt kapnak a Debreceni Egyetem Klinikai Központban fekvő betegek. Az intézményben öt félét használtak a július 4-én forgalomból kivont 27 szennyezett valsartan hatóanyagú gyógyszerkészítményből.
09 júl
Új szakember a mérnökképzésben
Battistig Gábor vezeti július 1-jétől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Villamosmérnöki Tanszékét. Elsődleges célja a villamosmérnök mesterképzés elindítása a karon.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
03 júl
Külföldi diákok debreceni gyakorlata
Intenzív gyógyszerész szakmai tréningen vesznek részt szaud-arábiai, amerikai és francia gyógyszerészhallgatók a Debreceni Egyetemen. A szakmai képzés mellett a diákok több hétig ismerkednek a magyar kultúrával és a magyar nyelvvel.
02 júl
Kutatással ismerkedő vakációzók
Az ország 40 középiskolájának mintegy 100 diákja választotta a nyaralás helyett a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának nyári táborát. A középiskolások egy hétig ismerkednek a kutatói munkával a kar laboratóriumaiban.
Adomány a villamosmérnököknek
Több mint 8 millió forint értékben 20 újraprogramozható logikai kapumátrix alapú fejlesztői kártyát kapott a DE Fizikai Intézete. A nagymennyiségű adatok gyors feldolgozására alkalmas eszközt az oktatásban és a kutatásban is hasznosítják az egyetemen.
Tudományos támogatás az MTA-tól
Harminc fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem három munkatársa nyerte el a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) év elején meghirdetett Prémium posztdoktori kutatói programjának hároméves támogatását.