Magyar bajnoki cím után vb-siker
A bronzmeccsig jutott az Oroszországban megrendezett Veterán Kötöttfogású Birkózó Világbajnokságon a Debreceni Egyetem főgyógyszerésze. Buchholcz Gyula a nyári hazai sikerek után a világversenyen is értékes pontokat szerzett.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
Arany-, gyémánt-, vas- és rubindiplomával köszöntötték az egyetem Bölcsészettudományi, valamint Természettudományi és Technológiai Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzett egykori hallgatókat október 14-én a Díszudvaron.
Egészségtudatosan az iskolákban
A biztonságos gyógyszerhasználathoz és a tudatos öngyógyításhoz nyújt segítséget az a középiskolásoknak szóló előadás-sorozat, amely a Debreceni Egyetemen készült felmérésen alapul. Az egészségnevelésről szóló program már az egész országban elérhető.
TTK: népszerűek a duális szakok
Egyre többen jelentkeznek, egyre magasabb pontszámmal, és egyre több jelentkezőnek van nyelvvizsgája – rendkívül közkedveltek a Természettudományi és Technológiai Kar duális képzései. Az intézmény és a cégek vezetői, valamint a hallgatók tanévindító rendezvényen találkoztak.
Ipari támogatás a mérnökképzéshez
Mintegy 34 millió forint értékben adományozott műszereket a Debreceni Egyetemnek a National Instruments. A speciális mérőeszközöket és laptopokat a Természettudományi és Technológiai Kar villamosmérnök képzésében hasznosítják.
Túlélik a magok a mosógépet?
Meglepő eredményre bukkantak a Debreceni Egyetem ökológusai, akik az emberi viselkedésnek a növényvilág elterjedésére gyakorolt hatását vizsgálták. Az újszerű kutatás a Német-Osztrák -Svájci Ökológiai Társaság konferenciáján is sikert aratott.
Süli-Zakar Istvánra emlékeztek
A Társadalomföldrajzi Tanszék alapítójának, a tavaly elhunyt Süli-Zakar István professzornak a nevét viseli ezentúl a Földtudományi Intézet könyvtári kutatószobája. A néhai professzor születésnapja alkalmából szervezett megemlékezésen egy emlékkötetet is bemutattak.
Belekóstoltak a kutatói életbe
Rekordszámú résztvevője volt a Sántha Kálmán Szakkollégium jubileumi tudományos táborának. A középiskolás diákok az augusztus 31-i zárónapon tutoraik előtt számoltak be a Debreceni Egyetem kutatólaborjaiban szerzett tapasztalataikról.
30 aug
Díjazott viselkedésökológiai kutatás
A nagyfejű csajkók kétszülős utódgondozásának hormonális hátterét vizsgálja a Debreceni Egyetem ifjú biológusa, Nagy Nikoletta Andrea. A kutatásából tartott poszterelőadást a legjobbnak ítélték az európai összehasonlító endokrinológusok 29. konferenciáján.
22 aug
Új felfedezés a nanotechnológiában
Alacsony hőmérsékleten sikerült nanométeres fémrétegeket speciális ötvözetté alakítaniuk a Debreceni Egyetem kutatóinak. Az új eredményt és a kutatási területet bemutató publikáció az anyagtudomány top 10-es lapjában, a Progress in Materials Science-ben jelent meg.