FM90: Kutyatej és kristályvirág

2016, augusztus 29 - 10:30
Miért szúr a kaktusz? Mik azok a pozsgásnövények? – szakértő választ ad a laikusok leggyakoribb kérdéseire a Botanikus Kert igazgatója a Campus Rádióban.

A Kölcsey Központban rendezett karneváli kiállítás után hazánk legnagyobb pozsgásházában, a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében láthatók a legszebb és legérdekesebb kaktuszok illetve pozsgásnövények fajtái. A több mint 600 négyzetméteres létesítményben az érdeklődők az óriás méretű növényeken túl egészen apró, mindössze néhány centiméteres törpekaktuszokat is szemügyre vehetnek.

A gyűjtemény érdekességeiről, a varjúháj-, a kutyatej és a kristályvirágfélékről is részletesen beszámol az FM90 Campus Rádióban Papp László, a Botanikus Kert igazgatója, aki a Magyar Kaktusz és Pozsgás Társaság tiszteletbeli elnöke is.

Az összeállítást ezen a linken hallgathatja meg.

Sajtóiroda-TB